• +48 883 132 476
 • Kontakt

  Bądźmy w kontakcie!X

  ADRESPlac Karin Stanek 1
  41 - 902 Bytom

  Formularz kontaktowy

  Wysyłanie wiadomości. Proszę czekać…

  Dziękuję! Wiadomość została wysłana. Skontaktujemy się wkrótce

  Wystąpił problem podczas wysyłania wiadomości. Proszę spróbuj ponownie.

  Proszę wypełnić wszystkie pola w formularzu przed wysłaniem.

NEWS

Nasza wizytówka – Rozetta

Dodano przez Piotr | w kategorii Targi | 21 maja 2016

Za naszym szyldem Rozetta.pl kryje się ciekawa historia. Na naszej pierwszej ulotce reklamowej, zapraszającej wydawców na targi książki w Bytomiu, którą dystrybuowal Gabriel Maciejewski, jako tło dla tekstu został użyty symbol rozety – witraża z kościoła św.Jacka w Bytomiu. Genialny pomysł użycia witraża z lokalnej świątyni jest autorstwa Tomasza Bereźnickiego. Stąd był już tylko mały kroczek do nazwania całego przedsięwzięcia, jakim są targi książki w Bytomiu.

Kolejnym etapem w rozwijaniu idei był pomysł ufundowania nagrody dla najpopularniejszego autora i najpopularniejszego wydawcy targów, który ma dziś formę nagrody publiczności. Pomysł artystyczny jest reminiscencją rozety czyli gotyckiego maswerku umieszczonego na trzonie z nodusem, całość nawiązuje do wczesnochrześcijańskich kielichów liturgicznych i jest autorstwa Andrzeja Styrny, który we współpracy z rzeźbiarzem Arturem Kierkowskim wykonał najpierw model nagrody, a następnie udekorowany emalią odlew.

Pomysł, żeby o tym, kto zostanie laureatem nagrody decydowała publiczność targów, czyli czytelnicy, jest zupełnie naturalny i zgodny z ideą targów, gdzie najważniejszą sprawą jest bezpośredni kontakt miedzy autorem, a czytelnikiem. To czytelnik jest na bytomskich targach najważniejszy i decyduje o wszystkim –  o sukcesie autorskim i powodzeniu imprezy.

Brak komentarzy do "Nasza wizytówka – Rozetta"

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © Rozetta 2017. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Zaprojektowane przez  vicom solutions.